İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Eylül 2022’de İzleyici İle Buluşacak

Yüzüklerin Efendisi romanından uyarlanan yeni dizinin çıkış tarihi belli oldu. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip Yüzüklerin Efendisi dizisi 2022 yılının Ocak ayında yayınlanacak. Yüzüklerin Efendisi dizisi ve gelişmeleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi ve daha fazlasını sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Yüzüklerin Efendisi İngiliz Oxford Profesörü filolojist John Ronald Reuel Tolkien’in yazdığı 1954 yılında yayınlanan fantastik türde bir roman. II. Dünya yılları arasında aşamalar halinde yazılan roman yayınlanmasının ardından 150 milyonun üzerinde satış rakamlarına ulaşarak en çok satılan ikinci roman olma unvanını elde etmiştir.

Yüzüklerin Efendisi Romanı

Roman hikâyenin kötü karakterlerinden olan tek yüzüğün yaratıcısı Lord Sauron’un güç yüzüklerine hükmederek hâkimiyeti altına almaya çalıştığı Orta Dünya’da geçer. Romanın hikâyesi ise Orta Dünya’nın sakin diyarı Shire’da başlar. Kendi aralarında neşeli bir şekilde yaşayan Hobbitler bir anda kendilerini yüzük savaşlarının ortasında bulurlar.

Frado, Pippin, Merry ve Sam gibi karakterlerin yolculuğunun anlatıldığı hikâyede başka pek çok güçlü yan karakter de ayrıntılı şekilde anlatılır. Hikâyenin önemli karakterlerinin arasında Büyücü Gandalf, Elf prensi Legolas, Cüce Mimli, Gondor Kumandanı Boromir, Kuzey Kolcusu Aragorn yer alır.

Yüzüklerin Efendisi Filmi

Yüzüklerin Efendisi film serisi 2001 yılında yayınlanan Yüzük Kardeşliği, 2002 yılında yayınlanan İki Kule ve 2003 yılında yayınlanan Kralın Dönüşü olmak üzere üç episode’dan oluşur. Peter Jackson, Fran Walsh ile senaryosunu yazdığı Yüzüklerin Efendisi’nin aynı zamanda yönetmenliğini de üstleniyor. Ellijah Wood, Ian McKellen, Sean Astin gibi ünlü isimler oyuncu kadrosunda yer alıyor. Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi Yüzük Kardeşliği yayınlandığı hafta 47.2 milyon dolar gelir elde etmiştir.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Amozon Prime Video için çekilen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapımcılığını Amozon Studio, HarperCollins, Toklien Estate New Line Cinema gibi büyük şirketler üstleniyor. Dizinin çekimleri 2020 yılında orijinal film serisinin çekildiği mekânda başladı. Merakla beklenen dizinin çıkış tarihi ise 2 Eylül 2022 olarak açıklandı.

Orijinal hikâyeye bağlı kalınarak çekilen dizinin oyuncu kadrosunda dizi dünyasının oldukça tanınan isimleri yer alıyor. Owain Arthur, Robert Aramoya, Tom Budge, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler arasında.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.