İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YOU Dizisinin Yeni Sezonu Squid Game’i Solladı

Güney Kore’nin başarılı dizisi Squid Game yayınlandığı tarihten bu yana bütün listeleri alt üst etmiş, yaşanan dalga etkisi ile adını tüm dünyaya duyurmuştu. Uzun süredir ABD’nin en çok izlenenler listesinde zirvedeki yerini koruyan Squid Game geçtiğimiz günlerde tahtını başkasına bırakmak zorunda kaldı. ABD yapımı YOU dizisinin üçüncü sezonu kısa sürede milyonlarca izlenerek Squid Game’i geçmiş oldu.

Güney Koreli yapımcı, yönetmen ve senarist olan Hwang Dong Hyuk’un imzasını taşıyan Netflix dizisi Squid Game 2021 sonbaharının en çok konuşulanları arasında yer alıyor. 17 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan dizi, büyük ödülü kazanmak için ölümle biten oyunlarda yarışan ve çaresiz insanlardan oluşan 456 kişilik yarışmacının – oyuncunun mücadelesini anlatıyor. Squid Game yayınlandıktan hemen sonra 111 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşarak Netflix’in en çok izlenen yapımı olmuştu.

Ekim ortasında üçüncü sezonu ile izleyici karşısına çıkan ABD yapımı YOU dizisi listelerde Squid Game’i geride bıraktı. ABD Netflix’de en çok izlenenler listesinde ilk sıraya yerleşen YOU dizisinin birinci sezonu 9 Eylül 2018 tarihinde yayınlandı. Gerilim, psikoloji ve polisiye türlerinde gezinen dizinin senaryosu Blake Neely tarafından kaleme alınıyor.

Bölüm süreleri 40 ile 50 dakika arasında süren dizinin ikinci sezonu 26 Aralık 2019’da, üçüncü sezonu ise 15 Ekim 2021’de yayınlandı. Öncelikle ABD kanalı Lifetime için hazırlanan YOU dizisinin hakları 26 Aralık 2018 tarihinde Netflix’e geçti.

YOU Dizisinin Oyuncuları

YOU dizisi Amerikalı yazar ve senarist Caroline Kepnes’ın 2014 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanıyor. YOU’nun oyuncu kadrosunda Elizabeth Lail, Penn Badgley, Shay Mitchell, Zach Cherry, Luca Padovan, James Scully, Victoria Pedretti, Ambyr Childers, Jenna Ortega gibi isimler yer alıyor.

YOU Dizisinin Konusu

New York’ta kitap dükkânı işleten Joe, alışveriş için dükkânına gelen Beck’i görür görmez âşık olur. Zeki bir adam olan Joe Beck’in kalbini kazanmak için tüm platformlardan takip etmeye başlar. Her ne kadar Beck’in yakın arkadaşı Peach ortada bir problemin olduğunu fark etse de kimseyi ikna edemez. Sonunda Joe, Beck’in gönlünü almayı başarır ve sevgili olurlar. Fakat zamanla Joe’nun takıntıları artacak ve ortaya hiç beklenmeyen sonuçlar çıkaracaktır.

Squid Game’i geride bırakan YOU dizisi ABD’de olduğu kadar Türkiye’de de çok sayıda izleyiciye sahip.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.