İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeşilçam Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?

Blu TV dijital yayın platformunda yayınlanan Yeşilçam pek çok dizi sever tarafından beğeniyle karşılandı. İlgi çekici konusu ve atmosferi ile ön plana çıkan dönem dizisi 5 Kasım 2021 tarihinde düzenlenen 47. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi İnternet Dizisi” kategorisinde aday gösterildi. Sevenleri Yeşilçam dizisi hakkında pek çok şeyi merak ediyor. İşte detaylar…

İlk olarak 22 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan dizinin her bir sezonu 10 bölümden oluşuyor. İlk sezonu 10 Haziran biten dizi 2 sezon devam etti. İkinci sezonu ise 28 Ekim ve 10 Aralık 2021 tarihleri arasında yayınlandı. 45 dakikalık bölüm süreleri olan dizi, kostümleri ve mekan tasarımları ile izleyenleri bir nostalji turuna çıkarıyor.

Yeşilçam Dizisinin Yapım Ekibi

Romantik ve dram türlerindeki internet dizisinin senaryosunu Volkan Sümbül ve Levent Cantek kaleme aldılar. Dizinin yönetmen koltuğunda ise usta isim Çağan Irmak yer aldı.

Çekimleri Kocaeli de bulunan Sekapark içerisindeki film platosunda gerçekleşen dizinin yapım sorumluluğunu Sunset Film üstlenirken, Sibel Tuna yapımcı olarak görev aldı. Gökhan Tiryaki’nin görüntü yönetmenliğini yaptığı dizinin bestelerini ise Ece Ölçer, Alper Ketenci ve Serkan Ölçer yaptı.

Yeşilçam Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Yeşilçam dizisinin oyuncu kadrosu televizyon ekranlarının oldukça sevilen isimlerinden oluşuyor. Dizide başrollerinde yer alan Çağatay Ulusoy “Semih” isimli karakteri canlandırırken, Afra Saraçoğlu “Tülin” ve Selin Şekerci ise “Mine” rollerinde karşımıza çıkıyor.

Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Güngör Bayrak, Ayta Sözeri, Nilüfer Açıkalın, Bora Akkaş, Yetkin Dikinciler, Altan Erkekli, Özgür Çevik, Bilge Önal, Selin Kahraman, Onur Bilge, Nurcan Şirin, Ercüment Fidan gibi isimler görev alıyor.

Yeşilçam Dizisinin Konusu

Dizi Türkiye’nin 1960’lı yıllarında yeni yeni bir yapım sektörüne dönüşme uğraşı içerisinde olan Yeşilçam dönemine odaklanıyor. Semih isimli iflas etmiş film aşığı bir yapımcının, siyasi ve ekonomik anlamda sallantılı olan bir dönemde hayata tutunma mücadelesini işliyor. Yeşilçam’ın altın çağının ilk yıllarında yapımcılık hayalleriyle yaşayan Semih, küllerinden doğuyor. Her bölümü farklı bir isimle yayınlanan dizi en yüksek imdb puanına sahip yerli internet dizileri arasında yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.