İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Dizi Mahkûm Seyirci Karşısına Çıkacağı Günü Bekliyor

FOX TV’nin yeni dizisi Mahkum’un çekimleri tam gaz devam ediyor. Mahkûm dizisinin ekran karşısına çıkacağı gün yaklaşırken izleyicinin kafasında çeşitli soru işaretleri oluşuyor. Mahkûm dizisinin konusu ne? Mahkûm dizisi ne zaman yayınlanacak? Mahkûm dizisinin oyuncuları kimler? Mahkûm dizisi nerede çekiliyor? İşte detaylar…

FOX TV son bir senedir yaptığı çeşitli dizi yatırımları ile adından söz ettiren kanallar arasında yer alıyor. FOX TV’nin çok çeşitli dizi yelpazesi arasında kimileri çok sevilirken kimileri ise hızlı bir şekilde ekranlara veda ediyor. FOX TV 2021 yılı içerisinde reyting beklentilerini karşılamayan pek çok dizinin fişini çekmişti. Yalancılar ve Mumları, Uzak Şehrin Masalı ve Son Yaz dizileri FOX TV’nin 2021 yılında ekranlara erken veda eden dizileri arasındaydı.

Geçtiğimiz günlerde Mahkûm dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. Oldukça etkili bir yapım olacak gibi görünen Mahkum’un 2021 sonlarına doğru yayına girmesi bekleniyor. Yapımcılığını Fatih Aksoy (MF Yapım) üstlendiği Mahkûm dizisi 2017 yılında Güney Kore’de SBS kanalında yayınlanan Innocent Defendant isimli diziden uyarlanıyor.

Mahkûm dizisinin senaryosunu Ulan İstanbul, Benim Dünyan ve Yaktın Beni gibi yapımlarla tanınan Uğraş Güneş kaleme alıyor. Çekimleri İstanbul’da devam eden dizinin yönetmen koltuğunda ise Karadağlar, Şubat, Kaçak, Savaşçı, İsimsizler, Azize, Halka, Zümrüdüanka gibi televizyon dizilerine imza atan Volkan Kacatürk oturuyor.

Mahkûm dizisinin konusu ne?

Mahkûm dizisi geçici bir hafıza kaybı geçiren Cumhuriyet Savcısı Fırat Bulut’un idam cezasına çarptırılması sonucu kendisini aklama mücadelesini işliyor. Fırat Bulut’un idam ile suçlanmasının sebebi olarak ise eşi ve çocuğunu öldürmesi gösteriliyor. Dizi, idealist biri olan Fırat Bulut’un kendisine kurulan komployu ortaya çıkarma çabasına ve özgürlük mücadelesine odaklanacak.

Mahkûm dizisinin oyuncuları kimler?

Hayat Devam Ediyor, Filinta, Cesur Yürek, Yasak Elma, Mucize Doktor gibi ses getiren dizilerde yer alan Onur Tuna, Cumhuriyet Savcısı Fırat Bulut karakterini canlandırıyor. Hayal Köseoğlu, İsmail Hacıoğlu, Melike İpek Yalova, Serap Kaya, Bülent Seyran, Nihal Koldaş, Hakan Salınmış, Hakan Karsak, Bülent Düzgünoğlu gibi isimler de dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Mahkûm’un yayın tarihi henüz belirsiz olsa da etkileyici hikâyesi ile şimdiden dizi severlerin listesindeki yerini aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.