İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yalan Rüzgâr’ının Efsane Oyuncusu Jerry Douglas Hayatını Kaybetti

Bir dönem Türkiye’de “Yalan Rüzgârı” olarak yayınlanan, “The Young and the Restless” orijinal adıyla tüm dünyada yankı uyandıran dizinin efsane yıldızı Jerry Douglas 88 yaşında aramızdan ayrıldı. Yalan Rüzgârı dizisinde Jhon Abbott isimli karakteri canlandıran Jery Douglas’ın henüz ölüm nedeni açıklanmadı.

1 Ocak 1990 tarihinde TRT 2 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Yalan Rüzgârı isimli pembe dizi Türkiye’de büyük ses getirmişti. TRT 2, 31 Aralık 1993 yılına kadar tam 1040 bölüm yayınladı. Ardından Yalan Rüzgârı önce ATV’de sonra Show TV’de yayınlandı. Arada yayından kaldırılma durumları yaşasa da dizinin Türkiye’deki macerası 2009 yılına kadar sürdü.

Jerry Douglas canlandırdığı Jhon Abbott karakteriyle 2006 yılına kadar Yalan Rüzgar’ının ana oyuncuları arasında yer almış, sonrasında ise diziden ayrılmıştı.

Jerry Douglas kimdir?

Jerry Douglas, 12 Kasım 1932 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts Eyaleti’ne bağlı Boston şehrinde dünyaya gelmiştir. Doğu Avrupa’dan gelen bir Yahudi göçmeni olan Douglas, Brandeis Üniversitesi’nde oyunculuk üzerine eğitim aldı. Douglas oyunculuk kariyeri yapmaya çalışırken başka pek çok işte de çalışmak zorunda kaldı.

1961 yılında başlayan oyunculuk kariyeri boyunca çok sayıda dizi ve filmde oyuncu olarak yer aldı. Jerry Douglas’ın oyunculuk yaptığı diziler arasında Mission: Impossible (Görevimiz Tehlike), The F.B.I,  The Manhunter (İnsan Avcısı), S.W.A.T, The Streets of San Francisco (San Francisco Sokakları),  The Feather and Father Gang, The Rockford Files, Barnaby Jones gibi pek çok ünlü yapım bulunuyor.

 Jerry Douglas’ın Yalan Rüzgârı dizisinde canlandırdığı zengin Jhon Abbott karakteri Jack, Traci ve Ashley’e sahip çıkan bekâr bir babaydı. Genellikle kötü adamları canlandıran Douglas 9 Kasım 2021 tarihinde Kaliforniya Eyaleti’nin Los Angeles şehrinde yaşamını yitirdi.

Amerika’da hala yayın hayatına devam etmekte olan Yalan Rüzgârı dizisi temel olarak zengin Brook ailesi ile işçi sınıfı olan Foster ailesinin yaşamlarına odaklanıyor. Tam olarak 334 Emmy Ödülleri adaylığı bulunan Yalan Rüzgârı, bunlardan 111 tanesini kazanmış durumda. Yalan Rüzgârı, gerek Türkiye’de yayınlanan en uzun soluklu yabancı dizi unvanına sahip olması, gerekse Amerika’nın dünyaca ünlü klasik dizisi olması sebebiyle belli bir jenerasyonun hayatına dokunmuş oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.