İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

The Old Guard 2 (Eski Muhafız 2) 2022 Yılında Yayınlanacak

Netflix’in 2020 yılında yayınladığı ünlü Hollywood yapımlarından olan The Old Guard kısa sürede tüm dünyada izlenmişti. Filmin sonunun açık uçla bitmesi izleyiciyi merakta bırakmış, “Devam filmi olacak mı?” sorusunu akıllara getirmişti. Senaryo çalışmaları 2021 yılının Temmuz ayında tamamlanan devam filmin çekimlerinin ise 2022 yılının başında başlayacağı duyuruldu.

Dijital yayın platformu Netflix, yayınladığı fenomen diziler kadar özel yapım filmlerle de adından söz ettiriyor. Netflix’in Hollywood kategorisinde yer alan 2 saat 5 dakika uzunluğundaki filmi The Old Guard yayınlanmasının hemen ardından izleyici tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Çekimleri 2022 yılının ilk aylarında başlayacak devam filmi The Old Guard 2’nin yayın tarihi henüz belirsiz olsa da yılın ortalarına doğru yayınlanması bekleniyor.

The Old Guard

Aynı isimli çizgi roman uyarlaması olan The Old Guard filminin senaryosunu ABD’li senarist, yazar ve çizgi roman yazarı olan Greg Rucka yazdı. 70 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen filmin yönetmen koltuğunda ise Gine Prince Bythewood yer aldı. The Guard Old 2’nin senaryosunu ise Gine Prince Bythewood ve Greg Rucka birlikte kaleme alırlarken yönetmen koltuğunda Victoria Mahoney oturacak.

10 Temmuz 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanan aksiyon, gerilim ve fantastik türlerinde gezinen The Old Guard filminin yapım sorumluluğunu Skydance Media, Denver And Deliah Productions ve Marc Evans Proctions üstleniyor.

The Old Guard Oyuncu Kadrosu

Takımın en yaşlısı ve lideri pozisyonundaki İskitli Andromache’i Charlize Theron canlandırıyor. Kiki Layne, Afganistan’da görev yapan ABD donanmasındaki denizci Nile Freeman’i canlandırırken, Matthias Schoenaerts ise Napolyon emrinde savaşan eski bir Fransız askeri Sebastian Li Livre olarak karşımıza çıkıyor.

Hollandalı aktör Marwan Kenzari, Joe – Yusuf El Kasyani rolünde karşımıza çıkarken, Joe’nun ortağı rolündeki İtalyan aktör Luca Marinelli ise Nicolo di Genova karakterini canlandırıyor. Chiwetel Ejiofor, Harry Melling, Vân Veronica Ngô, Joey Ansah, Anamaria Marinca gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer alıyor.

The Old Guard Konusu

The Old Guard, binlerce yıllık sürece boyunca insanlık için mücadele eden dört ölümsüz savaşçının hikâyesini anlatıyor. Yeni bir ölümsüzü keşfetmeleri ve onu aralarına katmak için verdikleri mücadele sırasında bir anda kendilerini hedef haline getiriyorlar. Mitoloji ve tarihle iç içe geçen öykü, aksiyon sahneleri ile birleşerek görsel bir şölen sunuyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.