İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Stanger Things’in Genç Yıldızı Finn Wolfhard kimdir?

Netflix’in kültleşen dizisi Stranger Things büyük bir izleyici kitlesine hitap ediyor. 21. yüzyılın en iyi dizileri arasında gösterilen Stranger Things’in oyuncuları da çok seviliyor. Dizinin genç yeteneklerinden Finn Wolfhard şimdiden geride önemli bir filmografi bıraktı bile. Stranger Things’in Mike’ı, Finn Wolfhard kimdir?

Stranger Things 15 Temmuz 2016 yılında yayınlanan ilk bölümü ile birlikte hızlı bir şekilde tüm dünyadaki dizi severlerin dikkatini çekti. Netflix’in tanıtım konusundaki imajı için önemli ölçüde katkı sağlayan ABD yapımı Stranger Things bilimkurgu, korku ve fantastik türlerinde geziniyor.

Doğaüstü özelliklerin sıklıkla yer verildiği dizinin senaryosu, yönetimi ve yönetici yapımı Duffer Kardeşler imzası taşıyor. Stranger Things, ABD’li film yapımcıları Matt ve Ross Kardeş’in ilk büyük projesi olma özelliğini taşıyor.

Stranger Things Oyuncu Kardosu

Stranger Thins’in ana karakterini canlandıran oyuncular arasında Winona Ryder (Joyce Byers), David Harbour (Jim Hopper), Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Millie Boby Brown (Janes Ives – Eleven), Gaten Matarazozo (Dustin Hederson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair), Natalia Dyer (Nanc Wheeler), Carlie Heaton (Jonathan Byers), Cara Buono (Karen Wheeler), Mathew Modine (Noah Schnapp), Sadie Sink (Maxine Mayfield), Joe Kerry (Steve Harrington), Dacre Montgomery (Billy Hargrove) ve Sean Astin (Bob Newby) yer alıyor.

Stranger Things Konusu

1980’li yıllarda ABD’nin kurgusal kasabası Hawkins’te ABD Enerji bakanlığı bilimsel araştırma için gizli deneyler yapmaktadır. Fakat insanlar üzerinde yaptıkları gizli deneyler doğaüstü dengelerle oynayıp paranormal olaylara sebebiyet verir. Bu deneyler sonucunda “Baş Aşağı” diye isimlendirilen farklı bir boyuttaki evrene kapı açılır. Buradan sonra kasaba halkı, “Baş Aşağı”dan gelenler arasında ve deneyi yürütenlerle mücadele etmek zorunda kalır.

Finn Wolfhard kimdir?

Stanger Things dizisinde Mike Wheeler karakterini canlandıran Fin Wolfhard’ı seyirci oldukça sevdi.  2016 yılından bu yana yer aldığı StrangerThings ile adeta izleyicinin gözleri önünde büyüdü. Finn Wolfhard, 23 Aralık 2002’de Kanada’nın Vancouver şehrinde dünyaya geldi. Fransız, Alman ve Yahudi kökenli bir ailede büyüyen Finn Wolfhard kariyerine Supernatural ve The 100 dizilerinde yer aldığı kısa rollerle başladı. Stanger Things ile ünlenen genç yetenek sonrasında pek çok dizide, kısa ve uzun metrajlı filmde rol aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.