İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıfır Bir Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?

Bir döneme damgasını vuran ve özellikle X kuşağını etkisi altına alan Sıfır Bir dizisi oldukça ses getiren yapımlardan oldu. Dijital yayın platformu Blu TV’de yayınlanan dizi oldukça dikkat çekti. Final yapmış olmasına rağmen hala adından söz ettirmeye devam eden dizi hakkında pek çok şey merak ediliyor. İşte detaylar…

Çekimleri Adana’da gerçekleşen Sıfır Bir yayınlandığı dönem adından oldukça söz ettirmişti. 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan dizi Blu TV’nin adını Türkiye çapında duyurmasını sağladı. Her bir bölümü 35 dakika süren dizi 6 sezon sürdü. Toplamda 43 bölüm boyunca yayınlanan Sıfır Bir’in son bölümü 12 Haziran 2019 yılında ekranlara geldi.

Sıfır Bir Yapım Ekibi

Polisiye, dram ve suç türlerinde gezinen dizinin senaristi tüm sezonlar boyunca kendisini gizledi. Böylelikle bir ekstra bir gizem kazanan Sıfır Bir, pek çok dizi sever için daha çekici bir hale geldi. Dizinin yönetmenliğini Kadri Beran Taşkın üstlenirken, yapımcı olarak Doğan Deniz görev aldı. Görüntü yönetmenliğini Ali Yılmaz’ın gerçekleştirdiği dizinin, bestelerini ise Esat Bargun ve Uğur Ateş yaptı.

Sıfır Bir Oyuncu Ekibi

Sıfır Bir dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler oldukça değişkenlik gösterse de kemik kadroda bazı isimler yer alıyor. Savaş Satış, Özgür Meriç, Cihangir Ceylan, Onur Akbay, Burak Şahin, Bertan Uçar, Gökhan Diğicibaşı, Mehmet Elmas, Cengizhan Yudrutek, Burak Şafak ve Burak Akyüz dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler arasında.

Sıfır Bir Oyuncu Ekibi

Adana’nın suç örgütlerinin kıskancında olan bir mahallede Cio, Savaş ve Özgür adındaki üç genç büyük bir mücadeleye kalkışıyor. Uyuşturucu çetelerinin mahallelerine girmelerini önlemek içim uğraşan bu üçlü polisin bile önüne geçemediği suçlarla uğraşır. Uyuşturucu belası yüzünden arkadaşlarını kaybeden Cio ve Özgür, intikam almak için mücadele edekcelerdir.

İlk iki sezonu ile sadece youtube platformunda yayınlanan dizi, üçüncü sezondan itibaren blu tv ekranlarında yayınlanmaya başlamıştı. 6 Şubat 2020’de vizyona giren Sokağın Çocukları ve 19 Şubat 2021 tarihinde vizyona giren Hiç isimli diziler ile bağlantısı olan Sıfır Bir’in 10 Ocak 2020’de filmi yayınlandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.