İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nurgül Yeşilçay’ın Yönettiği ‘Poz’ NFT Olarak Dağıtıma Çıkıyor

Oyunculuğu ile tüm dünyada tanınan Nurgül Yeşilçay bu kez de kamera arkasına geçti. Ünlü oyuncu senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Poz isimli mini dizinin dağıtımı için de dünyada eşine az rastlanır bir yöntem seçti.

Asmalı Konak, İşler Güçler, Paramparça, Muhteşem Yüzyıl gibi büyük yapımlarda ekranları süsleyen yıldız oyuncu en son FOX’da yayınlanan Kefaret isimli dizide Zeynep karakterini canlandırmıştı. Sevenleri güzel oyuncunun yeni bir dizide rol almasını beklerken, Yeşilçay seyirci karşısına yönetmenliğini yaptığı bir dizi ile çıkmaya hazırlanıyor.

Poz isimli 7 bölümden oluşan mini dizinin yapımcılığını ise Nurgün Yeşilçay’ın sevgilisi Necati Kocabay üstleniyor. Yeşilçay altı aydır üzerinde çalıştığı dizinin fotoroman (dijiroman) mantığında hazırlandığını, her bölümün süresinin ise sadece 3 – 4 dakika aralığında olduğunu belirtti. Diziyi farklı kılan bir başka özellik ise kamera yerine fotoğraf makinesi kullanılarak hazırlanmış olması.

Yaşilçay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “çok özel bir sanat eseri oldu” ifadelerini kullandı.

Kasım ayının başında tüm hazırlıklarının bitmesi beklenen projenin satışı NFT olarak gerçekleşecek. NFT (Non-fungible token) blockchain üzerinde eşsiz bir varlığın (fotoğraf, video, kod, dijital ortama aktarılabilecek başka bir eser…) tescillenmesi ve onun benzersizliğinin kanıtlanması işlemi olarak görülüyor. Orijinal eser tescil sahibindeyken, verilen izin doğrultusunda diğer kullanıcılar esere ulaşabiliyor. Eserin satışı sayesinde eser sahibi gelir elde etmiş oluyor. Kısa bir süre önce Cem Yılmaz da NFT furyasına katılmıştı.

Nurgül Yeşilçay’ın Poz isimli dizisinin NFT olarak satılacağı fiyat ise 8 bin 600 dolar olarak belirlendi. Dizinin satışı da sadece 50 kişi ile sınırlandırıldı.

Peki, Poz’un konusu ne?

Yeşilçay Poz isimli dizisinde Harun ve Suzan isimli, sıradan bir hayat yaşayan, evli ve çocuklu orta sınıf bir çifte odaklanıyor. Kara komedi ve gerilim türlerinde gezinen dizide, Harun’un ressam bir kıza âşık olması ile başlayan olaylar felakete dönüşecek. Harun durumu çok iyi gizlediğini düşünürken, Suzan her şeyin farkına varmış olacak.

Fotoğraf sanatının tüm imkânlarından yararlandıklarını belirttikleri Poz, Kasım ayından itibaren şanslı 50 izleyicisini arıyor olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.