İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merakla Beklenen Cemil Sov Filmi Vizyona Girdi

5 Kasım Cuma günü itibariyle vizyona giren Cemil Şov yılın en farklı sinema işleri arasında yer alıyor. Prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yaparak Altın Lale için yarışan bu dramatik komedi filmi kendisini gişede de kanıtlayabilecek mi?

Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Barış Sarhan’ın yaptığı Cemil Şov dramtik komedi türünde hazırlandı. Daha önce sanat yönetmenliği ve grafik tasarımı geçmişi olan Barış Sarhan’ın ilk uzun metrajlı filmi olma özelliği taşıyor.

İlginç afişi ve fragmanı ile zihinlerde kolaylıkla yer edinen filmin uygulayıcı yapımcılığını Önder Önsal, ortak yapımcılığını Umut Eğitimci ve yapımcılığını yine Barış Sarhan yapıyor. Cemil Şov isimli film Barış Sarhan’ın daha önce çektiği bir kısa filmden yola çıkılarak hazırlanıyor.

Bir Film’in dağıtımını yaptığı Cemil Şov’un görüntü yönetmenliğini Soykut Turan, yapım tasarımını Billur Turan ve kurgusunu Evren Luş yapıyor.

Cemil Şov’un oyuncu kadrosu da bir hayli ilginç isimleri çatısı altında toplamış durumda. Filmin başrolünde Ozan Çelik yer alıyor. Nesrin Cavadzade, Cezmi Baskın, Alican Yücesoy, Ülkünur Arslan, Başar Alemdar, Şennur Nogaylar, Fuat Kökek de oyuncu kadrosunda yer alan isimler arasında.

Cemil Şov filminin konusu ne?

Cemil Şov Ozan Çelik’in canlandırdığı güvenlik memuru olan Cemil isimli bir karakterin oyuncu olmak için verdiği mücadeleye odaklanıyor. Traji komik olayları yansıtan filmde Cemil, bir filmin oyuncu kadrosuna katılabilmek için seçmelere girer, fakat başarılı olamaz. Başarısızlığı kabul edemeyen Cemil, Turgay Göral isimli bir oyuncuya ulaşmaya çalışır. Turgay aynı rolü senelerce önce oynamıştır. Fakat bu süreç Cemil için hiç de beklediği gibi ilerlemez ve Turgay ile tanışması kendisini karanlık olaylara götürür.

Yerli sinemaseverler için oldukça farklı bir yapım olan ve 5 Kasım’dan itibaren vizyona giren Cemil Şov’un çekimleri için yaklaşık 7 yıllık bir hazırlık yapılmış. İzleyiciye küçük bir Yeşilçam nostaljisi de yaşatacak olan Cemil Şov, aynı zamanda insan psikolojisine dair çıkarımlar da yapıyor.

Cemil Şov, son dönemlerde yerli film izleyicilerini sinemada tatmin etmeyen yapımlardaki alışkanlığı kıracak bir film. Mekân, kostüm ve makyaj tasarımı ile de ilginç bir görsellik sunan Cemil Şov, gerçekler ve hayaller arasında gezinen çok tanıdık bir karaktere odaklanıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.