İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırmızı Oda’nın Yeni Oyuncusu Meltem Cumbul Kimdir?

TV8’in fenomen dizisi Kırmızı Oda’nın kadrosuna yıldız oyuncu Meltem Cumbul da katıldı. Dizide şiddet gören Pembe isimli bir karakteri canlandıran Meltem Cumbul, Türkiye’nin en sevilen kadın oyuncuları arasında yer alıyor.

Cuma akşamları TV8’de yayınlanan Kırmızı Oda dizisi Doktor Manolya’nın terapi seanslarına dayanıyor. Hastaları ile doktor arasında geçen diyaloglara odaklanan dizi, kendimizin ya da çevremizdeki herhangi birinin saklayabileceği gerçekleri, küçük sırları, konuşulmayanları gün yüzüne çıkarıyor.

Geçtiğimiz günlerde dizinin oyuncu kadrosuna katılan Meltem Cumbul, ekranların sevilen yüzleri arasında yer alıyor. Meltem Cumbul, dizide şüpheli ve tedirgin görünen Pembe isimli bir kadını canlandırıyor. Pembe ile ilgili ayrıntılar önümüzdeki bölümlerde daha net hale gelecek olsa da küçük çıkarımlar yapılabiliyor. Pembe dizinin son bölümünde çantasından bir silah çıkarıp doktor hanımın masasına koyuyor. Silahı koymakla neyi amaçladığı henüz belirsizliğini koruyor olsa da doktor hanımın sorusuna verdiği cevap karakter hakkında biraz fikir veriyor. Pembe Doktor Manolya’nın “Bu sessizlik ne anlatıyor?” sorusuna “Ne kadar günahkâr olduğumu anlatıyor” şeklinde karşılık veriyor.

Meltem Cumbul kimdir?

5 Kasım 1969 tarihinde İzmir’de doğan ünlü oyuncu, 1991 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Drama Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Kariyeri boyunca televizyon dizi, sinema filmi, müzikal ve tiyatro oyunları gibi çok farklı alanlarda yer alan Cumbul, pek çok ödülün de sahibi oldu.

1993 yılında Kanal 6’da yayınlanan Rifle King Kong Show programı ile televizyon dünyasına adım atan Cumbul, 1995 yılında Sahte Dünyalar ve Çiçek Taksi dizilerinde rol aldı. Cumbul’un dizi kariyeri Yılan Hikâyesi, Tatlı Kaçıklar, Beşik Kertmesi, Gurbet Kadını, Aşk Yakar, Nuri ve Muhteşem Yüzyıl gibi büyük yapımlar ile devam etti.

Cumbul ayrıca Duvara Karşı, Karışık Pizza, Propaganda, Duruşma, Maruf, Abdülhamit Düşerken, Gönül Yarası, Kadın İşi Banka Soygunu gibi çok izlenen filmlerde rol aldı.

Duruşma filmi ile Ankara Uluslararası Film Festivali’nde (2000) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Abdülhamit Düşerken filmi ile Altın Portakal (2003) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve Gönül Yarası filmi ile Fipresci Ödülleri’nde (2006) En İyi Kadın Oyuncu Ödülleri’ni kazandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.