İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kıbrıs Zafere Doğru Dizisinin Yeni Bölümü İçin Tarih Yaklaşıyor

Kıbrıs Türk halkının varoluş, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini anlatan “Kıbrıs Zafere Doğru” dizisinin 13. bölüm fragmanı yayınlandı.  TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan dönem dizisi yeni bölümüyle seyirciyi sarsacak gibi görünüyor.

Kıbrıs Zafere Doğru 2. sezonun 3. bölümüyle 5 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. 1 Nisan 2021 tarihinde yayın hayatına başlayan dizinin ilk sezonu 9 bölüm olarak yayınlanmıştı. Kıbrıs ve Ankara’da çekimlerine devam eden dizinin türü tarihi dönem draması olarak geçiyor.

Dizinin ilk sezonundaki ismi “Bir Zamanlar Kıbrıs” olsa da yeni sezonda “Kıbrıs Zafere Doğru” ismiyle yayınlanıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs ismiyle Ankara’da yapılan dizinin galasına Türkiye Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay da katılmıştı.

Dizinin başrol oyuncuları arasında Ahmet Kural, Pelin Karahan, Gülper Özdemir, Serkan Çayoğlu, Devrim Saltoğlu ve Tayanç Ayaydın yer alıyor. Hakan Küçüktekin, Emre Törün, Nebil Sayın, Miray Akay, Demir Karahan, Mehmet Aykaç, Kemal Uçar gibi isimler de dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Erol Avcı’nın (TMC Film) yapımcılığını üstlendiği Kıbrıs Zafere Doğru dizinin senaryosunu ise Başar Başaran ve Emre Özdür birlikte kaleme alıyor. Osman Taşçı, Hakan İnan ve Barış Erçetin dizinin yönetmenliği yapmış isimler.

Çekimler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devam eden dizi, etkileyici hikâyesi kadar görsel açıdan da başarılı bir yapım. Gazimağusa, Kapalı Maraş, Geçitkale gibi bölgelerde yapılan çekimler tarihi bir belgesel tadında sunuluyor.

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin konu ise şöyle;

Makaryos tarafından adadan sürgün edilen Rauf Denktaş, deniz yolunu kullanarak gizlice adaya girer. Adaya girerken TMT’nin büyük komutanı Ali Rıza Vuruşkan da yanındadır. TMT yemini eden Kemal Dereli ve Derviş, gizli görevlerine başlarlar. Kemal Dereli ve diğer yeni mücahitlerden oluşan 713 kişilik ordu, 15 bin kişilik Rum ordusuna karşı destansı bir mücadeleye başlayacaktır. Türkiye’den 64 savaş jeti ile gelerek Rum tarafını bombardımana tutan Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel tarih yazarken şehit olacak ve ulu bir kahraman olarak adı tarihe yazılacaktır.

Kıbrıs Zafere Doğru yeni bölümüyle Cuma akşamı 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.