İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kanunsuz Topraklar Bekleneni Veremedi

Bu sezon FOX TV’de yayınlanmaya başlayan Kanunsuz Topraklar isimli dizinin reytingleri düşmeye devam ediyor. 3 Kasım Çarşamba akşamı yayınlanan bölümüyle hiçbir izleyici grubunda ilk 5’e kalmayı başaramayan dizinin fişi çekilebilir. Kanunsuz Topraklar devam edecek mi gibi sorular gündemde.

Bu sezon FOX TV’de pek çok yeni dizi yayın hayatına başladı. Elbet Bir Gün, Misafir ve El Kızı gibi diziler ile iddialı bir giriş yapmayı hedefleyen FOX TV bazı projelerinde başarılı olamadı.  Yakın zamanda Yalancılar ve Mumları isimli dizinin fişini çeken FOX TV beklentisinin büyük olduğu Son Yaz isimli diziye kısa sürede final yaptırmıştı. Kötü reytingleri kabul etmeyen kanal Kanunsuz Topraklar isimli diziye veda edecek mi merak konusu olarak gündemde duruyor.

Kanunsuz Toraklar dizisi 3 Kasım Çarşamba akşamı Total, AB ve 20+ABC1 izleyici gruplarının tümünde 9. sırada yer aldı. Çarşamba akşamları Kurtuluş Osman ve Sadakatsiz gibi büyük yapımlar zirveyi kimseye bırakmıyor. Fakat Kanunsuz Topraklar birçok televizyon programının da gerisinde yer alıyor.

Çekimleri Zonguldak ve İstanbul’da yapılan Kanunsuz Topraklar dizinin yapımcılığını Faruk Turgut (Gold Film) üstleniyor. Dram türündeki dizinin senaryosunu Zehra Gülenay Yücel ve Zülküf Yücel birlikte kaleme alırlarken, yönetmen koltuğunda ise Faruk Teber oturuyor.

Kanunsuz topraklar dizisinin başrollerinde Uğur Güneş, Esra Bilgiç ve Necip Memili yer alıyor. Murat Daltaban, Kaan Taşaner, Doğaç Yıldız, Mine Teber, Onuryay Evrentan, Eylül Su Sapan, Bora Sivri, Onay Kaya, Arif Diren gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Kanunsuz Topraklar dizisinin konusu ne?

Kanunsuz Topraklar dizisi 1939 yılının Zonguldak’ında geçiyor. Zonguldak’ın bir kasabasında ailesiyle yaşayan madenci Davut, çalıştığı madenin çökmesi sonucu sesini duyurmaya karar verir. Madenin çökmesinin sebebi yeterince önlem almayan patronları Malik Bey’dir. Malik Bey’in el üstünde büyütülmüş kızı zamanla Davut’tan etkilenmeye başlar. Fakat Malik Bey kızını zengin bir maden patronu ile evlendirmeyi düşünmektedir. Malik Bey’in Davut için de düşündüğü başka planlar vardır.

Yayın hayatına 29 Eylül 2021 tarihinde başlayan dizinin şu ana kadar 6 bölümü yayınlandı. Kanunsuz Topraklar dizisinin takipçileri 7. Bölüm için bir hafta fazladan beklemek zorunda kalacaklar. Kanunsuz Topraklar’ın yeni bölümü 17 Kasım Çarşamba FOX TV’de yayınlanacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.