İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kanal D’nin Yeni Dizisi Üç Kız Kardeş’in Kadrosuna Reha Özcan Dâhil Oldu

En son ekranlarda TRT 1’de yayınlanan Seksenler dizisi ile kendisini gösteren, Mucize Doktor dizisinde Adil Erinç’i canlandıran Reha Özcan, çekimleri devam eden Üç Kız Kardeş isimli dizinin oyuncu kadrosuna dâhil oldu.

Geçtiğimiz günlerde Türk oyuncu, gazeteci, sunucu ve yazar İclal Aydın tarafından kaleme alınan Üç Kız Kardeş isimli romanın diziye uyarlanacağı duyurulmuştu. Kanal D’de yayınlanacak dizinin çekim tarihlerinin yaklaşması ile birlikte yeni haberler gelmeye başladı.

Üç Kız Kardeş isimli dizinin yapımcılığını Ali Gündoğdu (Süreç Film) üstlenirken, senaryosunu ise daha önce Arapsaçı ve Dört Köşe isimli filmlerin senaristliğini yapan Ayşe Işıkmen kaleme alıyor.

İclal Aydın’ın Üç Kız Kardeş isimli romanı Ayvalık’ta yaşayan Türkan, Derya ve Dönüş isimli üç kardeşin masalsı bir çocukluktan çıkarak yetişkinlerin hayatlarındaki sert gerçekliğe adım atmaları ile değişen hayatlarını konu ediniyor.  Üç kız kardeşin eski huzurlu ve neşeli hayatlarının yokluğunu hissetmeleri, hiçbir hayatın göründüğü kadar kolay olmadığı dizinin işleyeceği konular arasında yer alıyor.

İclal Aydın’ın çok satan kitabı Üç Kız Kardeş, ailenin babası Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım’a da yer veriyor. Fakat henüz dizinin, kitapta bulunan hangi kısımları alıp hangileri dışarıda bırakacağı belirsizliğini koruyor.

Kadrosuna usta oyuncu Reha Özcan’ın dâhil olması ile birlikte dizi severlerin listesine hızlı bir giriş yapan Üç Kız Kardeş’in çekimleri Aralık ayı itibariyle başlayacak. Dizi, Kanal D’nin 2022 yılı için büyük reyting kozlarından biri olacak gibi görünüyor.

Reha Özcan kimdir?

5 Temmuz 1965 yılında Bingöl’de doğan Reha Özcan tiyatrolarda, filmlerde, dizilerde oyuncu olarak ve tiyatro oyunlarında yönetmen olarak çalıştı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan 56 yaşındaki usta oyuncu, pek çok şehir tiyatrosunda çalıştı. Özcan 2008 yılında Lions Tiyatro Ödülleri’nde, 2011 yılında Afife Tiyatro Ödülleri’nde ve 2011 yılında Sadri Alışık Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü kazandı. 2009 yılında ise Theron Patterson yönetmenliğindeki Bahtı Kara isimli sinema filmiyle Uluslararası İpekyolu Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü” kazandı. Özcan Muhteşem Yüzyıl, Poyraz Karayel: Küresel Sermaye, Mucize Doktor, Seksenler gibi pek çok büyük yapımda yer aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.