İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fi Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?

Doğuş Yayın Grubu çatısı altında kurulan Puhu Tv kanalının orijinal yapımı Fi, unutulmaz dijital platform dizileri arasındaki yerini çoktan aldı. Yayınlandığı dönem dizi severlerin listesinde ilk sıralardan düşmeyen yapım adından oldukça söz ettirmişti. Fi dizisinin oyuncuları, konusu, uyarlaması ve öncesi hakkındaki pek çok şeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

31 Mart 2017 tarihinde yayın hayatına başlayan Fi, 9 Mart 2018’de son buldu. Yayınlandığı dönem oldukça ses getiren Fi’nin ilk sezonu 12 bölüm sürerken, ikinci sezonunda ise 10 bölüm yer aldı. Azra Kohen isimli araştırmacı yazarın aynı adı taşıyan ilk romanından uyarlanan dizinin her bölümü 60 dakikadan oluşuyor.

Fi, Çi ve Pi isimli üçlemeden ilham alınarak yaratılan eser aşk, gerilim ve erotizm türlerinde geziniyor. 2 sezon süren dizi, dijital yayın platformu Puhu TV’nin yanı sıra, yerel televizyon kanalı Show TV’de de yayınlandı.

Fi Dizisinin Yapım Ekibi

Çekimleri İstanbul’da gerçekleşen dizinin yapım sorumluluğunu Kerem Çatay ve Pelin Diştaş Yaşaroğlu (Ay Yapım) üstlendi. Projeyi Nükhet Bıçakçı geliştirirken, aynı zamanda senaryosunu da kaleme aldı. Yönetmenliğimi Mert Baykal’ın yaptığı internet dizisinin besteleri ise Cem Öget’e ait.

Fi Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosu oldukça ünlü isimleri bünyesinde barındırıyor. Ozan Güven “Can Manay” isimli ülkenin önde gelen psikiyatristlerinden birisini canlandırıyor. Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı “Duru Durulay” karakteri ise tek hayali dans etmek ve sahnede var olmak olan bir konservatuar öğrencisi.

Dizinin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasında Mehmet Günsür (Deniz), Berrak Tüzünataç (Özge Egeli), Tülay Günal (Eti), Osman Sonant (Sadık Murat Kolhan) ve Büşra Develi (Bilge Görgün) yer alıyor.

Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Yasemin Allen, Nehir Erdoğan, Hakan Atalay, Emir Benderlioğlu, Merve Çağıran, Defne Kayalar, Efecan Şenolsun, Nesrin Cavadzade gibi isimler görev alıyor.

Fi Dizisinin Konusu

İlişkilerin en derinlerinde yatan gizemlere odaklanan dizi, bir adamın bir kadını sevdikten sonra uğruna göze alabildiklerini ve sonrasında yaşanan değişimi konu alıyor. Tek bir kişi üzerinden yola çıkarak tutkuların sınırlarında gezinmeyi başaran Fi, herkesin hayatında belki bir belki de bir kaç defa düşündüğü fakat asla göze alamadığı ateşli bir duygunun peşinden gidiyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.