İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engin Akyürek Disney Plus’un “Kaçış” Dizisinde Yer Alacak

Disney Plus’ın (Disney +) Türkiye pazarındaki ilk projesi olan Kaçış dizisinin hazırlıkları tam gaz devam ederken, proje ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Engin Akyürek’in yer alacağı proje, yabancı ve Türk bir ekipten oluşan kadro ile çekilecek. Dizi severler Kaçış hakkında pek çok şeyi merak etmeye başladı. Kaçış dizisinin konusu ne? Kaçış dizisinin oyuncuları kimler? Kaçış dizisi nerede çekiliyor? Engin Akyürek kimdir? İşte detaylar…

The Walt Disney Company’nin alt bölümü olan video platformu Disney Plus’ın Türkiye pazarı içerisinde yer alacağı uzun zamandır konuşuluyordu. 2022 yılı itibariyle Türkiye yapımları ile sektörde önemli rakiplerden biri olacak Disney Plus’ın ilk projesi “Kaçış” olacak.

Kaçış Dizisi Nerede Çekilecek?

Yerli ve yabancı oyuncuların birlikte yer alacağı dizinin çekimleri Gaziantep civarında gerçekleşecek. Çekimleri üç ile dört ay arasında tamamlanacak dizinin yönetmen koltuğunda Teşkilat, Ramo, Patron gibi dizilerden hatırladığımız Yağız Alp Akaydın oturacak.

Kaçış Dizisinin Oyuncuları Kim?

Same Film ve O3 Medya’nın yapım sorumlusu olduğu dizinin başrollerinde Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu yer alacak. Engin Akyürek aynı zamanda dizinin senaryosunu da kaleme alıyor.

Dizide yer alacağı kesinleşen bir başka oyuncu ise son olarak Fox TV’de yayınlanan Son Yaz dizisinde karşımıza çıkan Onur Bay. Açıklanan üç oyuncu ve kısıtlı bilgi bile dizinin sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesi oluşturmasında yeterli oldu.

Kaçış Dizisinin Konusu Ne?

Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu dizinin başrolleri olarak iki savaş muhabirini canlandıracaklar. Mehmet ve Zeynep isimli iki savaş muhabirinin gözünden yaşanan gelişmeler ve sarsıcı olaylar izleyiciyi heyecanlı bir yolculuğa çıkaracak.

Engin Akyürek Kimdir?

12 Ekim 1981 tarihinde Ankara dünyaya gelen Engin Akyürek, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nden mezun olduktan sonra “Türkiye’nin Yıldızları” isimli yarışma programına katıldı ve birinci olarak bitirdi. Yabancı Damat dizisi ile oyunculuğa adımını atan Akyürek, kısa sürede çok sevildi. Yabancı Damat dizisindeki yardımcı oyunculuktan sonra Karayılan, Bir Bulut Olsam, Fatmagül’ün Suçu Ne, Kara Para Aşk, Ölene Kadar ve Sefirin Kızı dizilerinde başrol oyuncusu olarak yer aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.