İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dr. Who Dizisinin Son Üç Bölümü 2022 Yılında Yayınlanacak

Tam 13 sezon boyunca adından söz ettiren Dr. Who dizisinin ilk 6 bölümü 31 Ekim 2021 Cadılar Bayramı’ndan itibaren haftalık olarak yayınlanmaya başlamıştı. Dizi severler merakla son üç bölümü bekliyor. Dr. Who’nun son üç bölümünün 2022 yılında yayınlanacağı açıklandı.

İlk olarak İngiltere’nin BBC One kanalında yayınlanmaya başlayan bilimkurgu türündeki Dr. Who, kısa sürede bütün dünyada adını duyurdu. 12 sezon boyunca tüm dünyada yayınlanan ve dizi severleri kasıp kavuran dizinin geçtiğimiz günlerde yeni 13. sezonu yayınlanmaya başlamıştı. Gelmiş geçmiş en uzun soluklu bilimkurgu dizileri arasında yer alan Dr. Who “Flux” başlığı ile modern sezonlar olarak yayınlanıyor. Kült dizinin daha önce bir de klasik dönemi bulunuyor ki 26 sezon boyunca sürüyor.

İlk olarak 2005 yılında yayınlanmaya başlayan modern serinin başrol oyuncuları arasında Mandip Gill, Jodie Whittaker ve Jhon Bishop yer alıyor. Serinin senaryo yazarlığını ve yapımcılığını 51 yaşındaki İngiliz senarist Chris Chibnall üstleniyor.

Bilimkurgunun yanı sıra macera ve aksiyon türleri ile de iç içe geçen dizi sayısız ödülün de sahibi olmuş durumda. Dr. Who dizisi 10 Kasım itibariyle BBC First kanalı aracılığı ile Türkiye’den de izlenebilecek.  

Dr. Who ilk 6 bölümünün gösterilmesinin ardından son üç özel bölümle ekranlara gelecek. Bu bölümlerden ilki 2022 yılının Noel’inde gerçekleşecekken, diğerleri BBC’nin kuruluş yıldönümü tarihlerinde (Sonbahar 2022) kutlama mahiyetinde gösterilecek.

Dr. Who’nun yeni sezonunda geçmişte karşılaşılan canavar ırkların geri dönmesi, yeni canavarların ortaya çıkması, dizinin önemli yüzlerinden bir tanesi olan Jodie Whittaker’ın hikâyeden çıkması gibi gelişmeler olacak.

Dr. Who’nun çekimleri sırasında yükselişte olan pandemi sebebiyle senaryoda değişikliğe gidilmek zorunda kalınmış ve çekimler tek mekânda tamamlanmıştı. Bu sebeple tüm hikâye Cardiff’te çekilmesi zorunda kalındı.

1963 yılından itibaren yayınlanan ve kısa sürede tüm dünyada adını duyuran bir yapım olarak Dr. Who daha uzun süre ekranlardaki yerini koruyacak gibi görünüyor. Dr. Who’nun 14. sezonu için şu ana kadar bir açıklama yapılmadı fakat seyircilerin beklentisi göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle devam edecek gibi duruyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.