İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Camdaki Kız Dizinin Kadrosuna Dâhil Olan Yüsra Geyik Kimdir?

Kanal D ekranlarının fenomen dizisi Arka Sokaklar’ın oyuncu kadrosunda tam 15 yıl boyunca yer alan Yüsra Geyik artık bir başka Kanal D yapımı olan Camdaki Kız dizisinde yer alacak.

31 Temmuz 2006 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Arka Sokaklar, Türkiye televizyonlarının gördüğü en uzun soluklu diziler arasında yer alıyor. Polisiye, dram, aksiyon ve komedi türündeki dizi günümüzde çekilmeye devam ediyor.

Arka Sokaklar dizisinin yapımcılığını Türker İnanoğlu (Erler Film) üstenirken, yönetmen koltuğunda Orhan Oğuz oturuyor. Sevilen dizinin senaryosunu ise Sinan Yurdakul ve Ozan Yurdakul birlikte kaleme alıyorlar.

Arka Sokaklar dizisinin başrol oyuncuları arasında Şevket Çoruh, Zafer Engin, İlker İnanoğlu, Özgür Ozan, Ozan Çobanoğlu, Oya Okar gibi usta isimler bulunuyor. Nazlı Tosun, Yiğitcan Ergin, Tunç Oğuz, Ela Yörükoğlu, Deniz Çatalbaş, Oğuz Peçe, Kerimhan Duman, Gaye Gürsel, Elvan Dişli, Ecem Öz, Gizem Terzi gibi isimler de dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Arka Sokaklar dizisi İstanbul Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü’nde görevli bir ekibin sokaklardaki suçlarla mücadelesiyle birlikte çevreleriyle, aileleriyle ve kendi aralarındaki ilişkilerine odaklanıyor.

Arka Sokaklar dizisinin kadrosundan ayrılan Yüsra Geyik oynadığı Zeliha Çoban isimli karakterlerle tanındı.  2006 yılında Arka Sokaklar dizine adım atan Yüsra Geyik artık Camdaki Kız dizisi ile ekranlarda kendisini gösterecek.

Yüsra Geyik kimdir?

21 Haziran 1990 yılında Samsun’da doğan Yüsra Geyik, ilkokul yıllarındayken tiyatroya ilgi duymaya başladı. 14 yaşındayken İstanbul’da bir oyunculuk ajansına kayıt olan Yüsra Geyik kısa sürede Arka Sokaklar dizisinin oyuncu kadrosunda alındı. Arka Sokaklar dizisinde Başkomiser Hüsnü Çoban’ın kızı Zeliha Çoban karakterini canlandıran Yüsra Geyik, 2005 yılında kısa bir dönem Yumurcak TV’de sunuculuk yaptı.

Uzun yıllar sadece tek bir dizide rol alan Yüsra Geyik 2003 yılında Hayat Bilgisi ve 2004 yılında Yabancı Damat dizilerinde de yer aldı. Yüsra Geyik son olarak 2018 yılında Bebek Geliyorum Demez isimli filmde oynamıştı.

Bu kadar süre sonra ilk defa başka bir yapıma transfer olan Yüsra Geyik Camdaki Kız dizisinin 20. bölümünden itibaren karşımıza çıkıyor olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.