İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alef Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?

İlk olarak dijital yayın platformu Blu TV kanalında gösterime giren başarılı dizi Alef, yayınlandığı dönem oldukça büyük ses getirmişti. İlk sezonu ile dizi severlerin listesine hızlı bir giriş yapan Alef’in ikinci sezonunun 2022 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor. Çekimleri devam eden dizi ile ilgili pek çok şey merak ediliyor. Alef’in dizinin konusu nedir ve oyuncuları kimler? İşte ayrıntılar…

İlk sezonu 10 Nisan 2020 – 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında yayınlanan Alef’in şu an için 8 bölümü bulunuyor. Bölüm süreleri 45 dakika olan Blu TV dizisinin ikinci sezonunun hazırlıkları devam ediyor. Çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen internet dizisi mistik, gizem, polisiye, suç gibi türlerde geziniyor. Alef, Blu TV haricinde Amerika merkezli bir TV kanalı olan FX’te de yayınlanıyor.

Alef Dizisinin Yapım Ekibi

Dizinin yapım sorumluluğunu May Productions üstlenirken, senaryosunu ise Emre Kayış kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Tepenin Ardı, Kız Kardeşler, Abluka gibi önemli sinema filmlerine imza atan Emin Alper oturuyor.

Alef Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Dizinin başrol oyuncusu olan Kenan İmirzalıoğlu cinayet büro komiseri Kemal’i canlandırıyor. Ahmet Mümtaz Taylan cinayet büro amiri Settar olarak karşımıza çıkarken, Melisa Sözen ise Yaşar isimli bir öğretim görevlisini canlandırıyor.

Ercan Kesal, Hatice Aslan, Berkay Ateş, Müfit Kayacan, Haldun Boysan, Ece Dizdar, Rıza Akın, Osman Aklaş gibi isimler de dizinin oyuncu kadrosunda görev alıyor. Ayrıca dizinin ikinci sezonunda Taner Ölmez, Aybüke Pusat ve Hande Soral da oyuncu kadrosuna dâhil olacaklar.

Alef Dizisinin Konusu

Dizi cinayet büro komiseri Kemal’in ve cinayet büro amiri Settar’ın İstanbul’da yaşadıklarına odaklanıyor. İstanbul boğazında ortaya çıkan bir ceset sonucu her ikisinin de hayatları değişiyor. Kendilerini İstanbul’un karanlık, mistik ve ruhani dünyasının ortasında bulan ikili, olayın iç yüzünü çözmeye çalışırken başka cinayet vakaları ile bağlantılar keşfediyor. Aradıklarının bir seri katil olduğunu fark eden Kemal ve Settar, üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar’ın da desteğini alıyor. Fakat olayı aydınlatmaya çalışan ekibin peşini geçmişten gelen mistik ve ruhani olaylar bırakmıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.