İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

7 Yüz Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?

Dijital yayın platformu Blu TV’nin orijinal içerikleri arasında yer alan 7 Yüz dizisi kısa süreli olsa da oldukça etkili bir yapım olarak hafızalara kazındı. Etkileyici hikâyesinin yanı sıra oldukça ünlü isimlerden oluşan oyuncu kadrosu ile de öne çıkan diziye biraz daha yakından bakalım.

2015 yılında Doğan Holding bünyesinde kurulan Blu TV, 2017 yılından itibaren orijinal içerik üretme konusunda istikrarlı bir şekilde devam ediyor. İlk orijinal dizisi Masum’un ardından yayına giren 7 Yüz dizisi de Blu TV için çekildi ve sadece Blu TV’de yayınlandı. 7 Yüz bir internet dizisine göre 7.7 gibi oldukça yüksek bir IMDB puanına sahip.

22 Eylül 2017 tarihinde yayın hayatına başlayan dizi 3 Kasım 2017 tarihinde sona erdi. 1 sezonda her bölümü farklı isimlerden oluşan 7 bölüm yer alıyor. Dram, gerilim ve romantik türleri arasında gezinen dizinin çekimleri İstanbul’da gerçekleşti.

7 Yüz Dizisinin Yapım Ekibi

Dizinin yapım sorumluluğunu İnsanlar İkiye Ayrılır, Karışık Kaset ve Ses gibi sinema filmlerinden hatırladığımız Bir Film üstleniyor. Dizisinin senaryosunu Tunç Şahin, Mert Atalay ve Derya Yanmış birlikte kaleme aldılar. Yönetmen koltuğunda ise oldukça farklı isimler yer aldı. Tunç Şahin 1, 4, 5 ve 7. bölümleri yönetirken, 2. bölümde Alphan Eşeli, 3. bölümde Umut Aral ve 6. bölümde ise Ceylan Özgün Özçelik yönetmen koltuğunda oturdu.

7 Yüz Dizisinin Oyuncu Kadrosu

İlhamını Netflix platformunda yayınlanan Black Mirror’dan alan dizinin oyuncu kadrosu oldukça renkli isimlerden oluşuyor. Cem Davran, Belçim Bilgin, Ekin Koç, Dolunay Soysert, Engin Hepileri, Genco Erkal, Damla Sönmez, Melisa Sözen, Tilbe Saran, Merve Dizdar, Tuğrul Tülek, Pınar Göktaş, Serkan Altunorak ve Sinan Tuzcu gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

7 Yüz Dizisinin Konusu

Dizi isminden de anlaşılacağı gibi kendi içerisinde başlayıp biten 7 hikâyeden oluşuyor. Tüm bölümlerde karakterler en karanlık yönleriyle yüzleşme yaşıyor. İnsan gerçekten karanlık taraflarını tanıdığında hayatına olduğu gibi devam edebilir mi? Bu soru etrafında şekillenen dizi, gerçekliğin çelişkili yönlerine odaklanırken seyirciyi de düşündürmeyi hedefliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.