İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

31 Ekim Pazar Akşamı Reyting Yarışında Zirve Kimin?

31 Ekim Pazar akşamı için dizi, film ve programlara ait reyting sonuçları total, AB ve ABC sıralama tabloları açıklandı. Pazar akşamı için popüler dizi ve programlar arasında Yargı, Yalancılar ve Mumları, MasterChef Türkiye, Teşkilat yer alıyor. Televizyon gündemini takip edenler için oldukça merak edilen reyting sıralamalarında iddialı projeler var.

Reyting yarışlarında üst sıralarda yer almak kanallar için bir hayli önemli. Bu yıl pek çok iddialı yeni yapım, yerini sağlamlaştırmış eski yapımlarla mücadele edip edemeyeceği merak konusu oldu. İzleyici reytinglerinde başarı elde edemeyen projelerin fişi çekiliyor. Bu sebeple reyting yarışları kanallar kadar dizi, film ya da programları ekiplerini de ilgilendiriyor.

Açıklanan total izleyici grubunun sonuçlarına göre 1. sırada Teşkilat, 2. sırada Yargı, 3. sırada Teşkilat (Özet) ve 4. sırada Yargı (Özet) yer alıyor. Sıralamaya giren diğer yapımların listesi de aşağıdaki gibidir.

Total grubu sonuçlarına göre ilk 10

Açıklanan AB izleyici grubunun sonuçlarına göre 1. sırada Teşkilat, 2. sırada Yargı, 3. sırada Yargı (Özet) ve 4. sırada Gülbin Tosun ile Fox Ana Haber Hafta Sonu yer alıyor. Sıralamaya giren diğer yapımların listesi de aşağıdaki gibidir.

AB grubu sonuçlarına göre ilk 10

Açıklanan ABC izleyici grubunun sonuçlarına göre 1. sırada Teşkilat, 2. sırada Yargı, 3. sırada Yargı (Özet) ve 4. sırada Gülbin Tosun ile Fox Ana Haber Hafta Sonu yer alıyor. Sıralamaya giren diğer yapımların listesi de aşağıdaki gibidir.

ABC grubu sonuçlarına göre ilk 10

Açıklan sonuçlardan önce birinci sırada Teşkilat’ın ikinci sırada ise Yargı’nın yer alması tahmin ediliyordu ve sonuçlar beklendiği gibi oldu.

Total, AB ve ABC izleyici grubu ne anlam ifade ediyor

Türkiye’de reyting ölçümlerindeki A, B, C, D ve E gibi ifadeler oylamaya katılan izleyicilerin sosyoekonomik durumlarını tanımlamak için kullanılıyor. A ve B grupları eğitim düzeyleri yüksek seviyede olan izleyicileri ifade ederken D ve E grupları ise daha düşük gelire sahip aileleri ifade etmekte kullanılıyor. TOTAL grubu ise yüksek gelirli ve eğitimli grup olan AB dışındaki tüm seyirci kitlesini ifade ediyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.